Bună treabă

După ce aproximativ 400 de cîmpulungeni au ieşit în stradă solicitînd continuarea lucrărilor la pîrtia de schi de pe Rarău, senatorul PSD de Dorna, Neculai Bereanu, i-a solicitat preşedintei Autorităţii Naţionale pentru Turism, Anca Pavel Nedea, să spună cînd va fi gata pîrtia. Bună treabă, pentru că doamna Nedea habar nu avea de problema de la Cîmpulung, aceasta fiind convinsă că pîrtia a fost terminată de multele guverne Ponta care au condus ţara asta vreo cîţiva ani de zile, cu rezultate de excepţie, după cum se ştie. 

 Autoritatea Naţională pentru Truism