Inspectorii care iau

Prefectul de Suceava, Constantin Harasim, a trimis Direcţia de Sănătate Publică, Garda de Mediu şi Direcţia Sanitar-Veterinară pe capul comercianţilor care vînd produse alimentare în cadrul parangheliilor organizate de localităţi. După aceea, domnul Harasim i-a chemat pe şefii celor trei instituţii la raport şi a comunicat:  „Pînă în prezent, la toate aceste evenimente, în zilele premergătoare desfăşurării acestora, au fost prezenţi inspectori de la instituţiile mai sus menţionate care au luat măsurile necesare pentru buna desfăşurare a activităţilor”. În afară de măsuri, prefectul nu a spus ce-au luat inspectorii. De la comercianţi, se înţelege.  

 Întreprinderile mici (cu muştar) şi mijlocii