După ce Moş Crăciun a împărţit 1.000 de cadouri la Fălticeni, primarul Cătălin Coman a declarat că „este de datoria oricărei administraţii locale să facă toate eforturile pentru a păstra această tradiţie şi să răsplătească toţi copiii, care timp de un an aşteaptă pentru a primi cadou de la Moş în faţa Primăriei Municipiului Fălticeni”. Cum ar veni, domnul Coman le-a bătut obrazul primarilor din tot judeţul, invitîndu-i ca, începînd de anul viitor, să sponsorizeze acţiunea de Crăciun de la Fălticeni, că doar ar fi păcat să se piardă tradiţia, iar copiii fălticenenilor să nu se bucure de cadouri de la Moşul.
O, braz frumos





