- Latrina din fundul curții unei gospodării de pe strada Crîngului a luat foc după ce o doamnă nu și-a stins bine țigara înăuntru.
- „Unde nu-i cap, vai de picioare”, spune un vechi proverb românesc, care se aplică și unui tînăr „zmeu” care, ajutat de o altă persoană, a „dat peste cap” bariera automată a parcării cu plată din centrul Sucevei, de la Piața Mare.
-
Pentru cine nu știe încă, deplasarea pe un moped atrage exact aceeași răspundere penală ca și în cazul conducerii unui autoturism.
-
Prinși cu 3 kilograme de droguri, au continuat să facă trafic pînă ce au fost arestați.
-
Un individ beat cui, drogat și cu permisul anulat a intrat cu mașina într-un gard și un pom de pe strada Mircea Șeptilici din Suceava.
- O autocisternă cu apă a pompierilor s-a răsturnat în timp ce venea în ajutorul unei autocisterne cu motorină, răsturnată și ea.
-
Individ din Pătrăuți, fără permis, călare pe o motocicletă cu numere false, prins după o urmărire la ieșirea din Suceava.
-
Mai multe femei sînt judecate pentru furturi cu violență comise în Suceava. Veterana infractoarelor are 75 de ani.
-
Urmăriri auto și pedestre pentru prinderea unor tineri șoferi care nu aveau permise de conducere.
-
O fetiță de 8 ani, prinsă cu o sacoșă plină cu alimente furate.
-
O femeie ”înaltă” a intrat în casa unei nonagenare, de unde a plecat cu aproape 1.000 de euro.
-
Pentru că vîntul bătea cu putere, riscul ca incendiul să se extindă și la casă era foarte mare, astfel încît a fost nevoie de o intervenție energică a pompierilor.






