„Este un om deosebit, este o situaţie deosebită legată de luna decembrie, lună cu deosebită conotaţie şi ne aducem aminte că la Revoluţie primul element care a fost strigat de revoluţionari a fost că armata e cu noi. Armata este pentru popor (…). Pentru toate aceste lucruri în această lună îi acordăm domnului colonel Mugurel Anton diploma de excelenţă să-i răsplătim întreaga activitate”.
Prefectul Constantin Harasim i-a înmînat comandantului Centrului Militar Judeţean, Mugurel Anton, diploma de excelenţă.






