Primarul PSD al Fălticenilor, Cătălin Coman, le-a oferit titlul de cetăţean de onoare Anei Avrămia şi lui Vasile Avrămia, coordonatorii Secţiei de Canotaj a Clubului Sportiv Şcolar „Nicu Gane”, care au obţinut nişte rezultate de excepţie cu sportivii pe care-i antrenează, şi studentei Lorena Davidel, absolventa Colegiului Naţional „Nicu Gane”, care în luna august a anului trecut a cîştigat locul III la Olimpiada Internaţională de Geografie: „Vasile, dă-i domnului Coman ceva, că iată cum se uită săracul la noi. Dă-i şi tu titlul de primar de onoare, pentru că a avut onoarea de a ne premia pe noi”.






