În bilanţul pe 2015, primarul Sucevei, Ion Lungu, a prins şi sfinţirea Catedralei „Naşterea Domnului”, pentru construcţia căreia municipalitatea a plătit, în 11 ani, 1,8 milioane de euro. Primarul a explicat cît de important este un asemenea lăcaş de cult pentru Suceava: „În acest fel am pus Suceava pe harta oraşelor europene. În toate oraşele importante din Europa, cînd mergi în zona centrală dai peste o catedrală”. La Suceava dai peste catedrală, dar nu dai peste oraş.
Domnul din Koln





